Reference

Kurz focusingu mi otevřel nové možnosti, jak přistupovat k vlastním pocitům. Ukázal mi nové emoce, o kterých jsem nevěděla. Využívám ho jako doplňkovou techniku, která mi pomáhá strukturovat vlastní pocity z uplynulého dne, z práce. A to díky reakcím těla, kterých si nyní více všímám a následně jim i lépe rozumím. Cítím se zklidněnější, vyrovnanější, a to se pozitivně odráží i na mém naladění vůči klientům i kolegům v práci.

Zuzana, speciální pedagog, probační a mediační služba

Terapie mi pomohla ustát mnoho těžkých situací a srovnat si v sobě věci, které se děly. Díky terapii se mi podařilo mluvit o věcech a pocitech, o kterých jsem nikdy nemluvila. Můj život je najednou jiný. Není to jen živoření…. a to je opravdu zvláštní.

Lucie, studentka

Focusing mi dal spoustu nových prožitků, poznatků o sobě a o druhých, pocit důvěry v kruhu takřka neznámých lidí. Zvláště pak reflektující týmy pro mě byly hodně obohacující. Vidím focusing jako účinnou techniku nejen psychohygieny, ale také seberozvoje.

Pavla, tanečnice a matka

Mám velikou radost, že jsem na Veroniku narazila, protože mi pomohla posunout se v životě a pustit se do věcí, po kterých jsem toužila, ale bála se je dělat. Objevila jsem v sobě velikou sílu a odvahu, díky čemuž jsem zvládla dost náročné životní období plné změn.

 

 

Hanka

Kurz mi nabídl pro moji práci ještě jeden rozměr navíc – možnost nahlížet na různé situace skrze své tělesné prožívání. Focusing může pomoci uvědomit si sama sebe, poznat své skryté pocity a tyto se naučit zpracovat i respektovat.

Hana, vedoucí služeb v neziskové organizaci

Díky terapii jsem celkově vnitřně mnohem stabilnější a oproti dřívějšku mnou zatřese podstatně méně věcí. Jsem o něco jemnější a v chování snad občas klidnější. Ale hlavně, mnohem lépe vnímám samu sebe a začínám sama sebe takovou přijímat a před sebou i okolím si začínám prosazovat to co opravdu chci. A to je určitě ta nejzásadnější změna. Když se ohlídnu za mou terapií, pak to beru hlavně jako “probuzení”. Po skončení našich setkání jsem si uvědomila jak neskutečně důležité toto probuzení bylo, jak jsem se před tím vůbec neznala a “nebyla se sebou, nevnímala se”. Pomohlo mě to nastartovat v práci na sobě samé.

Alice, referentka

Koučování mě prostě nakoplo, abych se mohla pustit do nových pracovních výzev, které jsem neustále odkládala.

Petra, vedoucí volnočasových aktivit v centru volného času

S Veronikou jsme získali supervizora nejen velmi dobře vybaveného teoreticky, ale i člověka komunikativního, věcného a vstřícného. Najednou jsme zjistili, že jiný úhel pohledu může být pro nás všechny přínosem a povzbuzením.

Mgr. Ladislav Nevrkla, vedoucí Domu na půli cesty

Týmová supervize s Veronikou je přímo balzám na duši. Náš tým stmeluje a předchází všemožným konfliktům a potížím. Vždy se k ní vracíme jako do bezpečného přístavu z rozbouřených vod každodenní práce. Probouzí naši kreativitu a zvyšuje celkově motivaci i výkon. Jsem rád, že mohu našim zaměstnancům nabídnout tento benefit. Spolupracujeme již dva roky k plné spokojenosti.

Mgr. Zdeněk Raiser, předseda představenstva Tripitaka, o.s.

Terapie pro mě byla překvapujícím poznáním, že jsem schopen něčeho, co bych do sebe neřekl. Že může existovat někdo, kdo mi pomůže tyto schopnosti ve mě probudit, ač já o nich nemám nejmenšího tušení a nakonec výsledek, kde jsme společně „spravili“ i to, o čem jsem byl přesvědčen, že spravitelné není.

Jan, profesionální řidič

Terapie mi umožnily podělit se o své životní neúspěchy, uvědomit si, že nejsem jediný, kdo má problémy, dokázat se po-zastavit nad svým životem a umět se rozhodnout, kam ho dále směřovat.

Michal, otec, partner, IT technik

Kurz focusingu mi dal větší schopnost soustředit se na své pocity, vnímat je a pracovat s nimi v „běžném“ životě. Vidím focusing jako účinnou techniku nejen psychohygieny, ale také seberozvoje.

Marek, oddělení výzkumu a vývoje Masarykovy univerzity

Díky koučingu jsem si dokázala jasně zformulovat své cíle a uvědomit si možnosti, které mám k dispozici.Příležitost pojmenovat některé věci nahlas mi pomohla získat pocit klidu a větší jistoty.

Katka, projektová manažerka

Díky bioenergetickým cvičením jsem v sobě po dlouhé době našla zdroj síly a vnitřní radosti, málem zapomenuté. Různé potíže toho období jsem pak vyřešila s větší lehkostí, a z nově objeveného zdroje čerpám i nadále.

BÁRA, PODNIKATELKA

 

Focusing

Tato metoda a způsob práce s sebou pomáhá navázat vědomý kontakt mezi tělem a myslí, a zároveň vést k větší rovnováze a celistvosti člověka. Na základě 6 jednoduchých kroků lze postupně zaměřit pozornost na smyslvé, tělesné a emoční aspekty situaci či problému. Metodu v 60. letech vyvinul na univerzitě v Chicagu americký psycholog a psychoterapeut Eugen Gendlin (žák a spolupracovník Carla Rogerse). Navázání kontaktu s emoční, smyslovou či snovou povahou potíží napomáhá k jejich zvládání a k jejich hlubšímu porozumění.

Workshopy Focusingu lektoruji nyní zejména na klíč nebo objednávku firem, organiazací, či skupin. Cena a rozsah se odvíjí od domluvy. 16h workshopu za cenu 2300/ osobu.

Bienergetická cvičení

Cyklus pravidelného setkávání 1x týdně – 1x za 14 dní zaměřených na práci s tělem prostřednictvím bioenergetických cvičení, mindfulness, a technik čerpajících z integrativní na tělo zaměřené psychoterapie. Jednotlivá cvičení  přinášejí konkrétní zážitek vnitřní energie a jsou velmi účinnou cestou k vnitřní rovnováze a uvolnění. Přestáváme pak vláčet své tělo a i každodenní pohyb se stává vědomým zážitkem, kdy jsme v souladu se sebou samými. Prostřednictvím jednoduchých cvičení lze zbavit své tělo námahy, uvědomit si a procítit svoji přirozenost a vnitřní spontaneitu. Chcete-li umět rozpoznat a naplnit potřeby svého těla v každodenním životě, či najít formy tělesného postoje a způsoby pohybu, ve kterých je lidská bytost svobodná a přirozená, pak je tu tento kurz.

Témata jednotlivých setkání: 1. Dech, 2. Uzemnění, 3. Všímavost (Mindfulness), 4. Péče a podpora, 5. Limity, 6. Agrese, 7. Kontrola a moc, 8. Sexualita, 9. Srdce, 10. Integrace

Aktuální nabídku najdete v sekci “aktuality”.

Setkání s Bioenergetikou: Workshop

Workshop nabízí seznámení s bioenergetickými cvičeními. Ta vycházejí z práce amerického psychiatra a psychoterapeuta Alexandra Lowena a představují účinný způsob, jak uvolnit chronická svalová napětí, obnovit vědomou pozornost k procesům probíhajících v těle a posílit celkovou vitalitu organismu.
Cvičení umožňují postupné rozpouštění a uvolňování dlouhodobě nahromaděného stresu. Pomáhají rozšiřovat možnosti prožívání radosti a spokojenosti v životě, vedou k prožívání větší spontaneity a k obnově vlastní vitality. Mezi další efekty cvičení patří např. dobré uzemnění, schopnost vnímat prožitek tady a teď, napojení na vnitřní zdroje a snadnější vyjádření emocí. Cvičení budou prokládána tibetskou léčebnou relaxací Kum Nye.

Cvičení povede Mgr. Veronika Šuráňová společně s psycholožkou, bodyterapeutkou a jógovou terapeutkou Mgr. Hanou Dobešovou.

Cena: 900 Kč | Termín: 3. 10. 2015 (10:00 - 17:00) | Místo: Masarykova 32, Brno (Centrum Bosorka)